Учні гімназії разом зі школярами, волонтерами та олімпійцями України, Литви, Японії обговорили тему волонтерства в спорті, олімпізмі та під час війни

Черговий захід міжнародного проєкту НОК України, який реалізує відділення НОК у Черкаській області у партнерстві з гімназією, зібрав онлайн олімпійців, волонтерів, школярів задля обговорення актуальної теми – «Волонтерство в олімпійському русі». Участь у заході взяли учні 10-Б класу, модерувала зустріч Ольга Міхно. Спілкування відбувалося англійською мовою.

Учасники з України, зокрема Черкас та Київщини, Литви, Японії спілкувалися щодо важливості волонтерства в спорті, олімпізмі та задля підтримки українців у часи війни. Тож цього разу межі співробітництва в межах Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та молоді #OlympicLab НОК України розширилися і на Японію. Захід організували за напрямом «Основи розвитку бізнесу та кар’єри».

Привітав учасників та передав слова побажань від президента НОК України Вадима Гутцайта віцепрезидент НОК України Олександр Крикун.

«Радий, що таке міжнародне починання та освітнє спілкування триває. Цікава й важлива сьогоднішня тема волонтерства. Адже на Олімпійських іграх саме волонтери, світлі та позитивні люди, допомагають спортсменам з інших країн із розв’язанням різних проблемних питань. В Україні ж триває війна, багато людей стало волонтерами, які допомагають усім можливим для досягнення перемоги. Так само й наші друзі з інших країн надають необхідну підтримку. Дякую всім волонтерам, які виконують цю нелегку працю. Вірю, що ця зустріч допоможе молоді зрозуміти, що потрібно зробити, які навички мати, аби стати волонтером», – наголосив Олександр Крикун.

Гостя зустрічі з Японії – Natsu ISHIHARA – волонтерка команди України на Іграх ХХХІІ Олімпіади 2020 року в Токіо – розповіла покроково, як можна потрапити в ролі волонтера на Олімпійські ігри, які завдання можна обрати для виконання, що дає така волонтерська участь та що завдяки такій можливості вдається спробувати нове. Вона поділилася власним досвідом та тим, що потрібно зробити, аби потрапити на наступні Ігри волонтером.

 «Спортивне волонтерство – це дуже цікаво та круто», – зазначила Natsu ISHIHARA.

Учасник зустрічі з Литви Юстинас Киндярис – п’ятиборець, чемпіон світу, призер світових і європейських чемпіонатів, радник міністра з питань спорту та просвіти – презентував фоторозповідь про його участь в Олімпійських іграх та роботу фотографом на них.

Оксана Назимок – волонтерка команди України на ІІІ Європейських іграх 2023 року в Кракові – у своїй розповіді акцентувала на перевагах волонтерства, можливості здобути корисні навички завдяки такій участі, на вимогах до претендентів на волонтерство, процедурі та шляху до здобуття статусу волонтера таких масштабних змагань. Вона також відзначила, за якими напрямами можна працювати, та дала низку рекомендацій.

«Волонтерство – це найкращий подарунок, що ви можете зробити людям», – зауважила Оксана.

Олександр Абраменко – український фристайліст, олімпійський чемпіон 2018 року, срібний призер Зимових Олімпійських ігор 2022 року – наголосив на тому, що волонтери під час проведення Олімпійських ігор дуже потрібні, адже саме завдяки їхнім зусиллям усе відбувається комфортно та безпечно для атлетів.

«Волонтери – це міст для порозуміння між учасниками змагань із різних країн», – зазначає олімпієць.

Вікторія Веселова – начальниця відділу розвитку олімпійського руху та організації спортивно-масових заходів НОК України – мала чудовий досвід співпраці з волонтерами на різних олімпійських змаганнях. Вона відзначила, що волонтери допомагають спортсменам вирішувати різнобічні проблеми, та подякувала їм за доброзичливість, допомогу та дієву роботу.

Учні 10-Б класу та президентка гімназії Софія Лисенко розповіли про волонтерський досвід колективу навчального закладу. Адже війна в Україні кардинально змінила життя кожного. Тепер учні та вчителі гімназії – волонтери, які допомагають воїнам, переселенцям та всім, хто постраждав від військової агресії росії.

У відеоролику йшлося про зусилля колективу гімназії на волонтерському напрямі задля підтримки фронту: про проведення благодійних ярмарків та заходів, кошти з якого спрямували на придбання дронів, про передачу медикаментів на фронт, про виготовлення турнікетів, про збір кришечок на виготовлення протезів воїнам та інше.

Учні прогімназії Каунаса презентували діалог-сценку про волонтерство, його напрями та можливості, особливості спортивного волонтерства та його важливість у сучасному світі.