Білль про права вашої внутрішньої дитини
У кожного є частина особистості, що зберігає дитячий досвід: відчуття та емоції, переконання та вірування, особливості поведінки, сформовані на них. Цю частину особистості називають «внутрішньою дитиною» і вона дуже впливає на нашу дорослу психіку. Ця «внутрішня дитина» зберігає і щасливі, і травматичні переживання. Щаслива «внутрішня дитина» пам’ятає позитивні емоції, дитяче захоплення. Відчуває захищеність та любов. Вона щира, відкрита. Вміє безпосередньо реагувати на події, які були важливими у дитинстві.
Коли ми потрапляємо в схожі ситуації, будучи вже дорослими, то реагуємо, як Щаслива «внутрішня дитина», наприклад, можемо стрибати та плескати у долоні, голосно кричати чи реготати. Як психіка закарбувала оптимістичні моменти нашого дитинства, так вона запам’ятала та зберігає дитячі психологічні травми. Тоді говорять про травмовану «внутрішню дитину». Вона скривджена і нещасна, відчуває душевний біль та страх. Це стан психіки, який був в момент переживання дитиною стресової ситуації. Дуже багато емоційно хворобливих явищ мають початок у дитинстві. Тому для психотерапевтичного процесу необхідно опрацювати дитячі травми, зцілити «внутрішню дитину».
Сьогодні у день захисту дітей пропонуємо ознайомитися з Біллем про права власної внутрішньої дитини. Бо діти навчатимуться не на наших словах, а на наших діях. Тому так важливо на практиці вміти дбати про себе, чути себе, ставиться до себе по-доброму, дозволяти собі бути не ідеальним, давати собі право на помилки.
- Ви маєте право відчувати усі свої почуття. Немає «поганих» почуттів. Ви можете навчитися ефективним способам використання своїх почуттів, щоб задовольняти потреби.
- Ви маєте право хотіти те, чого Ви хочете. Ви можете активно домагатися бажаного та прямо просити про те, що Вам потрібно.
- Ви маєте право бачити та чути. За Вами останнє слово про те, що Ви бачите та чуєте.
- Ви маєте право веселитися та радіти, коли Ви цього хочете. Ви маєте право вирішувати, коли, де та з ким Ви хочете грати.
- Ви маєте право говорити правду, таку, якою Ви її бачите. Ви можете слухати, як інші сприймають світ і вирішувати, що є правдою для Вас.
- Ви маєте право встановлювати свої обмеження чи межі. Це допомагає Вам почуватися в безпеці та захищеним.
- Ви маєте право на власні думки, почуття, поведінку і своє тіло. Вам не треба відповідати за те, що не є Вашим.
- Ви маєте право на помилки. Немає «жахливих» помилок. Помилки хороші, бо допомагають нам навчатися.
- Ви маєте право на усамітнення та особисте життя та зобов’язані поважати усамітнення та особисте життя інших. Не порушуйте свідомо приватність інших.
- Ви маєте право мати проблеми та конфлікти. Щоб отримувати кохання, вам не треба бути досконалим.
Дженей та Беррі Уайнхолди
Share the post "Білль про права вашої внутрішньої дитини"